• 0

21 Aralık 2011 - Anasayfa // Teknoloji Haberi yazdır

İsveç 33 ülke arasında birinci oldu

İsveç 33 ülke arasında birinci oldu

İsveç 33 ülke arasında birinci oldu

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Avrupa Birliği'nin (AB) istatistik kurumu Eurostat'ın araştırmasına göre, İsveç 100 evden 91 internet bağlantısı ile 33 Avrupa ülkesi arasından Lüksemburg’la beraber birinci çıktı.

Türkiye100 evden 43'ünde internet bağlantısıyla 33 Avrupa ülkesi arasında internet kullanımında sonuncu sırada bulunuyor.

AB'nin istatistik kurumu Eurostat'ın araştırmasına göre, son dört yıl içinde internet erişimi olan hanelerin sayısı iki kattan fazla artmasına karşın, İsveç ve Lüksemburg birinci olurken, Türkiye Avrupa'da 33 ülke arasında internet kullanımında sonuncu sırada yer alıyor.

Bbc'nin yansıttığı yaklaşık 215 bin kişiyle görüşülerek yapılan ankette, 27 üyeli AB'de ortalama olarak 100 hanenin 73'ünün internet bağlantısı olduğu ortaya çıktı.


AB üyelerinin yanı sıra İzlanda, Norveç, Hırvatistan, Makedonya, Türkiye ve Sırbıstan'ı da kapsayan ankete göre, Türkiye'de hiç internete girmediğini söyleyenlerin oranıyüzde 55, son bir yıl içinde internete girdiğini söyleyenlerin oranı yüzde 43, son üç ayda internet kullandığını söyleyenlerin oranı ise yüzde 40.

İsveç , hızlı internet bağlantısıolan haneleri temel alan listede birinci sırada yer aldı
Atila ALTUNTAŞ tarafından yazılan bu haber, 2276 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Teknoloji Haberleri

Tümü

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.066 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]