• 0

10 Nisan 2012 - Anasayfa // Teknoloji Haberi yazdır

Ve uçan otomobiller hayatımıza giriyor...VİDEO

Ve uçan otomobiller hayatımıza giriyor...VİDEO

Ve uçan otomobiller hayatımıza giriyor...VİDEO

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İsveç’te yayın yapan Nyheter 24 internet sitesinin haberine göre, Amerikan firması Terrafuguia, uçan otomobil Transition’un test sürüşlerini başarıyla geçtiğini ve Hollanda firmasının aksine, uçan otomobilin fiyatının da şimdiden belirlediğini yazdı.

Gelecek yıl, uçan arabaların insanları hayatına girdiği yıl olacak. Geçen hafta test sürüşünü başarıyla tamamlayan uçan otomobil, Hollanda firması tarafından dünya’ya tanıtılırken, Hollanda firmasına rakip, Amerika’dan geldi…

İsveç’te yayın yapan Nyheter 24 internet sitesinin haberine göre, Amerikan firması Terrafuguia, uçan otomobil Transition’un test sürüşlerini başarıyla geçtiğini ve Hollanda firmasının aksine, uçan otomobilin fiyatının da şimdiden belirlediğini yazdı. Yetkililer, 2013’de satışa sunulacak otomobilin, 279 bin dolardan satılacağı bildirildi. Şimdiden 100 kişinin uçan otomobil Transition’a talip olduğunu söyleyen yetkililer, kaparo parası olarak da 10 bin dolar önden yatırdıklarını belirtti.

Geçen ay 1.400 fitte 8 dakika test uçuşunu başarıyla tamamladığını söyleyen yetkililer, Ticari jetlerinde 35, 000 fitte uçtuklarını kaydetti.

Normal bir araba gibi sürülebilen uçan otomobil, iki koltuk ve dört tekerlekten oluşuyor. Açılır- kapanır kanatları olan uçan otomobil Transition’un, normal bir otoyolda da havalanabilir özelliğine rağmen, trafiği olumsuz etkiler kaygısıyla şimdilik sadece en yakın uçak pistlerinden havalanabilecek.

Uçan otomobilin, her zaman Amerikalıların hayaline özel bir yere sahip olmuştur’’ diyen uçak teknisyenleri Robert Mann, Port Washington 1930 yılından beri Amerikan firmalar uçan otomobil yapmaya uğraştıklarını söyledi. Terrafugia firmasının sonuna bu işi başardığını kaydeden teknisyenler, uçan otomobil Transition’un yerde saatte 112 km hızla giderken, havada 180 km hızla gittiğini ifade etti. Ayrıca uçan otomobile sahip olmak isteyenlerin 20 saatlik bir eğitimden sonra ehliyetlerini alabileceklerini sözlerine ekledi.
Atila ALTUNTAŞ tarafından yazılan bu haber, 2804 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Teknoloji Haberleri

Tümü

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]