• 0

22 Kasım 2012 - Anasayfa // Sağlık Haberi yazdır

Portör Muayeneleri Hakkında Duyuru

Portör Muayeneleri Hakkında Duyuru

Kulu Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Gıda İşletmelerinde Portör Muayenesi Zorunluluğunun Kalktığı bildirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kamuoyunda portör muayenesi olarak da bilinen, gıda işyerlerinde çalışanların bulaşıcı hastalıklar yönünden muayene olma zorunlulukları, 1593 sayılı Umum Hıfzısıhha Kanununun 126 ve 127’nci maddeleri ile düzenlenmiştir. Adı geçen kanunun ilgili maddeleri 11.10.20111 tarih ve 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 58’inci maddesi ile değiştirilmiş ve portör muayenesi zorunluluğu kaldırılmıştır.

Buna göre artık gıda işyerlerinde çalışanlardan periyodik tahliller yaptırmaları istenmeyecek ve  Toplum Sağlığı Merkezi’nde “esnaf muayene kartı” doldurulmayacaktır.

İlçe Tarım Müdürlüğü’nün yapacağı gıda işyeri denetimlerinde de çalışanların esnaf muayene kartları kontrol edilmeyecektir.

 Kamuoyuna  duyurulur.
Kulu Haber tarafından yazılan bu haber, 7926 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Sağlık Haberleri

Tümü

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]