• 0

07 Ocak 2013, 11:18 - Anasayfa // Konya Haberi yazdır

Konya'ya Semazen figürlü devlet hastanesi

Konya'ya Semazen figürlü devlet hastanesi

Numune Hastanesi Projesi ile Konya'nın çok önemli bir mimari esere de kavuşacağını belirten Sağlık İl Müdürü Dr.Hasan Küçükkendirci, 'Semazen figürü'şeklindeki mimari tarzıyla Numune Hastanesi Konya'nın sembollerinden olacaktır'dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Zeki Dursun'un haberi

Konya Numune Hastanesi İnşaatı'nın hızla devam ettiğini belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci, 'Yaklaşık 90 milyon Türk Lirası harcanarak bitirilmesi planlanan Konya Numune Hastanesi, mimari yapısı ile de Konya'nın en modern binaları arasında yer alacaktır' dedi.

En son teknikler kullanılarak yapımına başlanan Konya Numune Hastanesi Binası'nın şehre yeni bir hava katacağını belirten Küçükkendirci, 'Konya Numune Hastanesi'nin Projesi, şehrin tarihi dokusu düşünülerek hazırlanmış ve özel olarak çizilmiş semazen figürlü mimarisi ile uzmanların tam not verdiği bir projedir'dedi.

Tam donanımlı hasta odaları

500 Yatak kapasiteli hastanenin her odasında tuvalet, lavabo, banyo, televizyon, buzdolabı ve giyinme dolaplarının mevcut olacağını belirten Küçükkendirci, ' Odalarımız 1 veya 2 hasta kalacak şekilde dizayn edilerek hastaların her türlü ihtiyacına cevap verecek nitelikte ve donanımda olacaktır' dedi.

1450 araçlık otopark

Numune Hastanesi'nin bulunduğu bölgede ciddi bir otopark sıkıntısının da olduğunu vurgulayan Küçükkendirci, '130 bin metrekare kullanım alanına sahip olan hastanemizin 1450 araçlık kapalı otoparkıda mevcut olacağından o bölgede yaşanan otopark sıkıntısı da büyük ölçüde giderilecektir'diye konuştu. 

Aralık 2015'te hizmete girecek

2015 yılı Aralık ayında hastane inşaatının bitirileceğini ve hasta kabulüne başlanacağını ifade eden Küçükkendirci, 'Günümüzün teknolojik imkanları kullanılarak inşaatı devam eden hastanemiz bölgenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek tam donanımlı bir sağlık merkezi olacaktır' ifadelerini kullandı.

 Kaynak : http://www.haber7.com/
Hakan AKDAĞ tarafından yazılan bu haber, 4479 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konya Haberleri

Tümü
KONYA DA SATILIK ŞOK MARKET KONYA DA SATILIK ŞOK MARKET
DÜKKANIMIZ 295 M2 ZEMİN+225 M2 BODRUM ALANA SAHİP 10 YIL KONTART YAPILDI TEMMUZ AYINDA KİRASI 5.000 TL+KDV OLACAKTIR. ŞUAN 4.250 TL (TEFE TÜFE O

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]