• 0

03 Şubat 2013, 14:05 - Anasayfa // Kulu Kültür / Sanat Haberi yazdır

Kulu'da ki bu gizemli mağraları gördünüz mü?

Kulu'da ki bu gizemli mağraları gördünüz mü?

Uzman Tarihci Devrim Sönmez, Kulu'ya ait unutulmuş zenginlikleri yeniden gündeme getirerek, önemli bir misyonu icra ediyor...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

  Kulu'nun muhtelif yerlerinde, eski çağlardan günümüze kadar gelebilmiş mağara yerleşimleri bulunmaktadir.

Özellikle Karacadag Kasabasinda bulunan Büyük Mağara, Altılar köyünde bulunan Kırmızı Mağara, Yaraşlı  köyünde bulunan Çift kapılı Mağara, Kozanlı Kaletepe'de bulunan inler ile Kozanli Halil Ibrahim yaylasında bulunan Asma In, Arşincı köyü yakınlarinda bulunan mağara, Samsam köyü yakınlarında bulunan Kapıkayası mağarası tarihi ve turizm değeri taşıyan mağaralardır.Kulu bu tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinden ne kadar istifade ediyor?
 Kaymakamlık ,Belediye Başkanlığı bu mağaraların Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapacaklari ortak bir projede restorasyonlarini yaptırıp, yol ve çevre düzenlemelerini gerçekleştirirse ve mağaralara rutin günlük turlar düzenlerse Kulu, tarihi ve kültürel değeri bulunan bu mağaralardan turizm geliri elde edebilir ve Kulu'ya gezilecek görülecek mekanlar kazandırılmış olur diye düsünmekteyim.
Saygilarimla


Uzman Tarihci Devrim Sönmez.


 
 
 
 
 
Atila ALTUNTAŞ tarafından yazılan bu haber, 9374 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kulu Kültür / Sanat Haberleri

Tümü

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]