• 0

29 Ağustos 2013, 00:40 - Anasayfa // Kulu Spor Haberi yazdır

İsveç'te ki, Konyaspora sahip çıkma zamanı gelmedi mi?

İsveç'te ki, Konyaspora sahip çıkma zamanı gelmedi mi?

ATİLA ALTUNTAŞ YAZDI...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 İstatistiklere göre Türkiye’ye ilk kez gelen yabancıların yüzde 95’i ülkemizden şaşırmış vaziyette olumlu duygularla ayrılıyormuş. Türkiye’ye giderken kafasında olan soru işaretlerinden arınarak ülkesine dönüyormuş. Bunun ana nedeni yabancı basında çıkan ön yargılı Türkiye haberleri. Buda gösteriyor ki, Türkiye’yi hem yurt içinde, hem de yurt dışında gerektiği gibi tanıtamıyoruz.

İsveçliler de maalesef yeterince ülkemizi tanımıyor. ’’Türkiye’’ denince çoğunun aklına klasik Orta Doğu ülkesi geliyor. Çağımızda bu önyargıları yıkarak karşılıklı dostluk köprüsü kurmanın en etkili yolu artık futboldan geçiyor.

Futbol günümüzde öyle bir noktaya geldi ki,  toplumun farklı kesimlerinin statü gözetmeksizin doğal ortamda örgütlendiği tek alan.  Bu gün dünya globalleşmenin sancıları ile sınırları ortadan kaldırmaya çalışadursun, futbol sektörü bunu çoktan başardı.

İsveç’te ülkemizi kolay yoldan etkili biçimde tanıtmak, hem de Türk toplumun imajını güçlendirmek için, Konyaspor aracılığı ile elimize çok büyük fırsat geçti.  Temsilcimiz Konyaspor, Södra Sveland klasmanında 1. lige çıkmak için tarihi bir başarı yakaladı. Eğer Konyaspor grubunda şampiyon olursa, ilk defa İsveç’te bir Türk takımı 1. ligde mücadele edecek.

Yaklaşık 10 yıl önce İsveç liglerinde mücadele eden bir Süryani takımı süper lige çıkmıştı. Bu başarıdan sonra ünlü BBC Televizyonu takım hakkında belgesel yapmış ve 77 ülkede yayınlanmıştı. O zaman için dünya genelinde Süryanilerin müthiş bir tanıtımı yapılmıştı. Aynısını temsilcimiz Konyaspor neden başarmasın!

İnancımız inşallah başarması yönünde ama İsveç’te yaşayan sivil toplum örgütlerimiz ve vatandaşlarımız içinde taşın altına elini sokma zamanı geldi.  Zira Konyaspor buralara yokluklar içinde kendi yağı ile kavrularak geldi.  Dostluğu, kardeşliği yeşertmek ve geleceğe daha umutlu bakmak için gelin hep beraber Konyaspor’a destek verelim.  Bizimde 1. ligde hatta süper ligde bir takımımız olsun…
Atila ALTUNTAŞ tarafından yazılan bu haber, 4514 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kulu Spor Haberleri

Tümü

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]