• 0

02 Ekim 2013, 00:48 - Anasayfa // Kulu Kültür / Sanat Haberi yazdır

Kulu'nun Kültürüne en büyük zengillik katan abdallar...VİDEO

Kulu'nun Kültürüne en büyük zengillik katan abdallar...VİDEO

Kulu'nun coğrafi yapısı süz olsada, bu coğrafyanın üzerinde yaşayan insanlar da bir değişkenlik arz ediyor. Kulu'nun yerlileri, Türkmenler, Kürtler ve abdallar bu farklı topluluklar dilleri ve dinlerinden çok kültürleri ve yaşam biçimleriyle ön plana çıkıyorlar.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Abdallar yıllardır Öğretmen evlerinin arkasında Karşıyaka mahallesin de mevcudiyetlerini teknoloji çağına rağmen devam ettirmeye çalışıyor.

Hemen hemen hiçbir abdal sabit bir işte çalışmıyor. Bu insanların tek geçim kaynakları Kulu halkının yardımı ve çalgıcılık.

Davul ve zurnayı 7'den 70'e her abdal çalabiliyor. Zaten dünyaya gelen bir abdalın ilk öğrendiği şey bu. Kulu'da kültürümüze ve düğünlerimize zenginlik katan abdallardan Torun Karaca'nın kamerasına yansıyan davul-zurna...

 
Atila ALTUNTAŞ tarafından yazılan bu haber, 5016 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kulu Kültür / Sanat Haberleri

Tümü

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]