• 0

17 Ekim 2013, 13:36 - Anasayfa // Kulu Kültür / Sanat Haberi yazdır

Kulu'da efsaneler arasına giren sanatçı...

Kulu'da efsaneler arasına giren sanatçı...

Şuanda İsveç'te yaşayan birinci ve ikinci neslin düğünlerin de zurna çalarak ölümsüz sanatını icra eden HİCO, Kulu'da tarihe geçen sanatçılarımızdan en önemlisi...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

  Göçebe Abdal olarak yıllar önce Kulu'ya yerleşen ve sanatı ile Kululuların sevgisini kazanan HİCO'yu belki yeni nesil tanımaz. Sadece ismini büyüklerinden duymuştur. Özellikle 70 ve 80'li yıllara damgasını vuran ve meslektaşı Ziya ile Kulu'ya büyük hizmetleri geçen 2 büyük insanımızı rahmetle anıyorum.

Kulu'ya ismini altın harflerle yazdıran insanımızı  sosyal paylaşım sitesi facebook'ta yeni nesile tanıtan ''Kulu Köyü'' sitesini tebrik ediyorum. Gerçekten Kulu'nun unutulmaya yüz tutmuş gelenek-göreneklerini yeniden gözler önüne sererken, ahirette göçmüş büyüklerimizinde tanıtımını yapıyor.

Kuluköyünün paylaşımlarından faydalanmak için sayfayı beğeniniz...

https://www.facebook.com/Kululularin?fref=ts

Kaman apdallarının Kırşehir'de davul-zurna gösterisi


 
Atila ALTUNTAŞ tarafından yazılan bu haber, 9286 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kulu Kültür / Sanat Haberleri

Tümü

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]