• 0

03 Ocak 2014, 16:49 - Anasayfa // Sağlık Haberi yazdır

Ücretsiz İlk Yardım Kursu

Ücretsiz İlk Yardım Kursu

Kulu, Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Murat Tütüncü, Dernek binasında isteyen herkese ilk yardım kursu vereceğini açıkladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 

Dernek Başkanı Dr. Murat Tütüncü, Dernek binasında İlk Yardım Eğitim Kursu açacaklarını belirtti, Eğitimin 10'ar kişilik guruplar halinde haftada 2 gün verileceğini belirten Tütüncü, Kurs katılımcılarının artması halinde 2014 Haziran ayına kadar devam edeceğini, kursa katılmak isteyenlerin dernek binasına gelerek kayıt ettirmelerini veya 0332 641 02 22 nolu telefonla başvurmaları gerektiğini belirtti. 

İlk yardım kurslarında maketlerle yerinde canlandırılarak eğitim verileceğini belirten Tütüncü, Kardiyovasküler olaylar ile dışsal yaralanmalara bağlı ölümlerde bilinçli yapılacak müdahale ile can kaybının önlenebilineceğini, Kaza sırasında zamanlamanın önemi yapılan araştırmalarda ortaya konulduğunu, Kazalardaki ölümlerin yaklaşık olarak %10’ u ilk beş dakikada meydana geldiğini, Kazalardaki ölümlerin yaklaşık %50’ si ise ilk yarım saat içinde gerçekleştiğini, kazalarda ilk yardımın en kısa sürede ve etkin bir şekilde yapılmasıyla, kurtarılacak hayat sayısının da artığını belirten Tütüncü, Kursa katılan kursiyerlerin bu konuda eğitileceğini ve bilinçlendirileceğini ayrıca katılımcılara kursa Katılım Belgesi vereceklerini açıkladı. 

 
Kulu Haber tarafından yazılan bu haber, 2678 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Sağlık Haberleri

Tümü

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]