• 0

31 Ekim 2014, 20:51 - Anasayfa // İsveç Haberi yazdır

İsveç Fahri Konsolosu Erdal Akdeve Konya basınıyla biraraya geldi

İsveç Fahri Konsolosu Erdal Akdeve Konya basınıyla biraraya geldi

İsveç'in Kulu Fahri Konsolosu Doç. Dr. Erdal Akdeve, bir otelde düzenlenen toplantıda, konsolosluğun faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İsveç'te 40 binden fazla Kululunun yaşadığına dikkat çeken Akdeve, "Türkiye'den İsveç'e göçün 50. yılı doluyor. Bu nedenle önümüzdeki yıl bir dizi etkinlik yapacağız. 27 Haziran'da Fahri Konsolosluk Ofisi'ni açtık. İsveç gibi bir ülkenin Anadolu ilçesinde fahri konsolosluk açması çok önemli. Bir ilk oldu. Ankara kadar, İsveç'in başkenti Stockholm'ü de tanıyoruz. Etkileşimimiz fazla. Kulu'da İsveç ile etkileşimi olmayan hiçbir aile yok" diye konuştu.
Akdeve, İsveç'in Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliğine destek verdiğini ifade ederek, şunları kaydetti:
"İsveç, Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliği sürecinde en samimi ve büyük desteği veren ülkedir. İsveç, aynı zamanda Türkiye'den sonra en çok sığınmacı kabul eden ülke olma özelliğine de sahip. Türkiye ile İsveç arasında 3 milyar dolarlık bir ticaret hacmi var. Konya-İsveç arasındaki ticaret hacmi ise yeterli değil. Konsolosluk olarak ticari etkileşimi artırmak için gayret sarfedeceğiz. Yatırım açısından ise Türkiye ve ilçemizin potansiyeli de yüksek. Gurbetçiler yatırım noktasında geçmiş yıllarda hayal kırıklığına uğratıldı. Yatırım konusunda onları iyi bilgilendirmeliyiz."


   
Atila ALTUNTAŞ tarafından yazılan bu haber, 3676 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İsveç Haberleri

Tümü

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]