• 0

10 Kasım 2014, 01:05 - Anasayfa // Sağlık Haberi yazdır

Türk doktorları İsveç'te vatandaşları ücretsiz muayene etti

Türk doktorları İsveç'te vatandaşları ücretsiz muayene etti

Youlife Sağlık Şirketi ile Lokman Hekim Hastanesi İsveç'te, ’’Sağlığınız İçin’’ adı altında bir sağlık konferansı düzenlenerek, vatandaşlara ücretsiz muayene ve danışmanlık hizmeti verdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Göteborg ve Malmö'de icra edilen konferanslarda vatandaşların sağlık sorunları dinlendi. Konferansa Genel Cerrah Uzmanı Doç. Dr. Mahmut Can Yağmurdur, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Terzi ve İç hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Dr. Harun Uzel Uluslararası Hasta Koordinatörü Tuğba Arız ve Youlife Sağlık Şirketi Türkiye Sorumlusu Musa Ünal katıldı.

Konferansta açılış konuşmasını yapan Youlife Şirketi İsveç Sorumlusu Dr. Harun Uzel, “Halkımıza ana dilinde bilgi vermek amaçlarımız arasındadır” dedi. Lokman Hekim Hastanelerinin İsveç’te Folksam Sigorta Şirketi ile anlaşması olduğunu söyleyen Uzel, İsveç’te yaşayanların Türkiye’ye izine gittiği zaman acil sağlık sorunlarında Lokman Hekim Hastanesi’ne başvurarak tedavi hizmeti alabileceklerini belirtti.

Uzman hekimler birer birer kürsüye gelerek uzmanlık alanlarını kapsayan hastalıklar konusunda vatandaşları bilgilendirdi. Vatandaşlardan gelen bazı soruları da yanıtlan Uzman Doktorlar, konferans sonrası isteğe bağlı bir çok vatandaşı muayene ederek şikayetlerini dinledi.
İsveç’te yaşayan ve tedavisinin Türkiye’de yapılmasını isteyen vatandaşlara yardımcı olmak için çalışmalar yapan Youlife Sağlık Şirketi’nin Türkiye Sorumlusu Musa Ünal, İsveç’in Türkiye’de tedaviyi olanak sağlayan yasayı kabul ettiğini ve bu yasa doğrultusunda Sosyal Sigortalar Kurumu (försäkringkassa) ile anlaşma yapılmasına rağmen bazı sorunların bulunduğunu söyledi.

Avrupa'nın İsveç'te dahil her tarafında özel hastanelerle, devlet hastanelerinin aynı ücret aldığını vurgulayan Ünal, Türkiye'de özel hastanelerle, devlet hastaneleri arasında fiyat farkı bulunduğundan sorunların devam ettiğini ifade etti. İsveç Sosyal Sigortalar Kurumu'nun Türkiye'de ki devlet hastanelerinin ücretlerini ödemeyi kabul ettiğini ve özel hastanelerin ücretlerini kabul etmediğini kaydeden Ünal, Türkiye Sağlık Bakanlığının sorunu çözmesi için bilgilendirdiklerini belirtti.
Bu konu ile ilgili net bir sonuç aldıktan sonra, isteğe bağlı hastaları Türkiye’ye transfer etmeye başlayacaklarını belirten Ünal, kısa bir süre sonra kamuoyuna geniş bilgi vereceklerini ifade etti. ATİLA ALTUNTAŞ 
Atila ALTUNTAŞ tarafından yazılan bu haber, 4007 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Sağlık Haberleri

Tümü

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]