• 0

28 Kasım 2014, 02:26 - Anasayfa // İsveç Haberi yazdır

UEDT İsveç, AB Bakanı Volkan Bozkır'ı ağırladı...

UEDT İsveç, AB Bakanı Volkan Bozkır'ı ağırladı...

İsveç'te bir dizi resmi temaslarda bulunan Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Baş müzakereci Volkan Bozkır, Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) İsveç'i merkezinde ziyaret etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Bakan Bozkır'ı UETD İsveç Başkanı Özer Eken, Kadınlar Kolu Başkanı Asuman Ünver ve yönetim kurulu üyeleri : Bircan Baran, Fatih Hamurcu, İbrahim Abay, Sabri Karadağ, Orhan Karan ve üyeler kapıda karşıladı. Herkesle tek tek tokalaşan Bakan Bozkır, sıcak karşılamadan dolayı UEDT başkan ve yönetim kuruluna teşekkür etti.

UETD İsveç'in yapılnamasını anlatan UETD İsveç Başkanı Özer Eken, kadınlar kolunu, gençlik kolunu oluşturduklarını belirterek, Stockholm'ün 3 bölgesinde de yapılandıklarını anlattı. Türk ailelerin çocuklarına ders yardımı yaptıklarını ve bir çok konuda yardımcı olmaya çalıştıklarını anlatan Eken, Bakan Bozkır'ı 13 Aralık'ta yapacakları Mevlana etkinlğine de davet etti.

UEDT İsveç'in lokalini beğendiğini söyleyen, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Baş müzakereci Volkan Bozkır, İsveç'e yabancı olmadığını ve 1955 yılında babası büyükelçilik yaparken kendinin ilk okulu bir kısmını İsveç'te okuduğunu kaydetti. 3 yıl içerisinde Avrupa Birliği Ülkelerinin Türkiye'ye uyguladığı vizenin kalkacağına inandığını kaydeden Bozkır, Vizelerin kaldırılması için gereken geri kabul anlaşmasının geçen sene yürürlüğe girdiğini hatırlattı. Bozkır, "Türkiye'nin hiç hak etmediği ve Türk insanına kendini kötü hissettiren vize konusunu bu şekilde tamamen ortadan kaldırmış olacağız" diyerek müjde verdi.

Bakan Bozkır'a konuşmasından sonra UEDT Kadınlar Kolu Başkanı Asuman Ünver, bir buket çiçek taktim ederken, Bakan Bozkır'da, UEDT Başkanı Özer Eken'e günün anısına bir fincan takımı hediye etti.


     
Atila ALTUNTAŞ tarafından yazılan bu haber, 2861 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İsveç Haberleri

Tümü

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]