• 0

07 Aralık 2014, 23:35 - Anasayfa // İsveç Haberi yazdır

Avrupa'da en fazla Umre'ye İsveç'ten gidecek...

Avrupa'da en fazla Umre'ye İsveç'ten gidecek...

İsveç Milli Görüş Teşkilatı 2014 Genişletilmiş idareciler toplantısını Göteborg Şubesinde gerçekleştirildi. Toplantıda bir konuşma yapan Milli Görüş İsveç Bölge Başkanı Yavuz Selim Çelik, Milli Görüş Teşkilatının Avrupa'da yılbaşında Umre ziyareti için başlattığı kampanaya da en fazla, Umre'ye gidenlerin İsveç'ten olduğunu belirtti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Katılımın yüksek olduğu program açılış Kuranı Kerim Tilaveti ile başladı. İsveç Mili Görüş Göteborg şube başkanı ev sahibi Yasar Oruç çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Akabinde kürsüye İsveç Bölge Başkanı Yavuz Selim Çelik geldi.'' Konuşmasında, ''Avrupa'dan en fazla Umreci sayısına ulaşan İsveç Milli Görüş Teşkilatımız bu vesile ile potansiyelinin ne derece yüksek olduğunun farkına varılması yönünde herkesin dikkatini çekmiştir. Bu sayının tesadüf olmadığına belirten Çelik, ''sadece inancımızın gereğini ve yapmamız gerekeni yaptık ve Cenab'ı hak bu sayıyı lütfetti. Yardım çalışmalarımızda tün hızıyla büyüyerek sürüyor. Geçen sene ile bu sene arasında yüzde 60 gibi bir büyümenin olduğu ve dahada büyüyeceğiz inşallah''diye konuştu.
Daha sonra kürsüye gelen İGMG Teşkilat Başkanı Murat İleri, tüm katılımcılara teşekkür ederek , teşkilatın çalışması hakkında seminer verdi. Seminer sonrası katılımcılara yemek ikramı yapıldı.Atila ALTUNTAŞ tarafından yazılan bu haber, 4738 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İsveç Haberleri

Tümü

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]