• 0

29 Mart 2015, 21:14 - Anasayfa // Ekonomi Haberi yazdır

Tüketiciye iyi haber! 1 Mayıs'tan itibaren tarih olacak

Tüketiciye iyi haber! 1 Mayıs'tan itibaren tarih olacak

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, tüketicilerin izni dışında internet ve cep telefonu üzerinden gönderilen reklam pazarlama mesajlarının 1 Mayıs'tan itibaren tarih olacağını belirterek, "Firmalar, elektronik posta adresi ve cep telefonu numarası bulunan tüketicilere ulaşarak, izin vermeleri için çekilişle cep telefonu, tablet ve dizüstü bilgisayar gibi adeta rüşvet teklif ediyorlar" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 Ağaoğlu, yaptığı açıklamada, tüketicilerin büyük yakınma ve mağduriyetine neden olan ve elektronik ortamda gerçekleştirilen çevrim içi iktisadi ve ticari her türlü faaliyeti kapsayan Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun, 23 Ekim 2014'te Resmi Gazete'de yayımlandığını hatırlattı. Bu yasanın 1 Mayıs 2015'te yürürlüğe gireceğini ifade eden Ağaoğlu, yürürlük tarihinin yaklaşmasıyla başta bazı bankalar olmak üzere birçok firmaların ellerinde iletişim bilgileri bulunan kişileri adeta kısa mesaj (SMS) yağmuruna tuttuğunu anlattı. Tüketicilerin izni dışında internet ve cep telefonu üzerinden gönderilen reklam pazarlama mesajlarının bu kanunla 1 Mayıs'tan itibaren tarih olacağını dile getiren Ağaoğlu, şöyle devam etti: "Bu tüketicinin iznine bağlı olacak. İzin dışında göndermekte ısrarcı olanlara 50 bin liraya varan cezalar verilecek.
Kulu Haber tarafından yazılan bu haber, 2019 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Ekonomi Haberleri

Tümü

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]