• 0

26 Ağustos 2016, 22:00 - Anasayfa // Konya Haberi yazdır

Konya Valiliğince Patlayıcı Maddelerle İlgili Yasaklama Kararı

Konya Valiliğince Patlayıcı Maddelerle İlgili Yasaklama Kararı

Konya Valiliği'nden flaş karar! Hapis cezası var

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 Konya Valiliği, il sınırları içerisinde genel güvenlik, asayiş, kamu düzenini korumak ve şiddet olaylarının yaygınlaşmasını önlemek amacıyla bir dizi kararlar aldı. Alınan kararlara göre, Konya'da havai fişek ve diğer patlayıcı maddelerin satışını, bulundurulmasını ve kullanılmasını yasakladı. Yasaklara uymayanlara OHAL kapsamında hapis cezası verileceği aktarıldı. Konya Valiliği, il sınırları içerisinde genel güvenlik, asayiş, kamu düzenini korumak ve şiddet olaylarının yaygınlaşmasını önlemek amacıyla bir dizi kararlar aldı. Alınan kararlarda OHAL ilan edildiği hatırlatıldı. Alınan kararlar şöyle: İlimiz sınırları içerisinde genel güvenlik asayiş ve kamu düzenini korumak ve şiddet olaylarının yaygınlaşmasını önlemek amacıyla; Olağanüstü Hal Kanunun 11. Maddesinin (j) bendine istinaden Havai Fişekler ve diğer Piroteknik maddelerin satışı, bulundurulması ve kullanımının yasaklanması, Havai Fişekler ve diğer Piroteknik maddelerinin satışını yapan, bulunduranlar ve kullananlar hakkında Olağanüstü Hal süresince Olağanüstü Hal Kanununun ceza hükümleri başlıklı 25. Maddesinin b. fıkrasının (1) bendi gereğince cezalandırılması ( Bölge valisi veya il valisi tarafından, bu Kanun veya diğer kanunlarla verilen yetkilere dayanılarak alman tedbirlere aykırı hareket edenler, emirleri dinlemeyenler veya istekleri yerine getirmeyenler veya kimliklerine dair kasten veya ger¬çeğe aykırı bilgi verenler veya bilgi vermekten çekinenler, fiilleri başka bir suç oluş¬tursa bile ayrıca bir aydan altı aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılırlar) Valiliğimizin 26.08.2016 tarih ve 223 sayılı kararı ile yasaklanmıştır.
Kulu Haber tarafından yazılan bu haber, 1554 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konya Haberleri

Tümü
KONYA DA SATILIK ŞOK MARKET KONYA DA SATILIK ŞOK MARKET
DÜKKANIMIZ 295 M2 ZEMİN+225 M2 BODRUM ALANA SAHİP 10 YIL KONTART YAPILDI TEMMUZ AYINDA KİRASI 5.000 TL+KDV OLACAKTIR. ŞUAN 4.250 TL (TEFE TÜFE O

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]