• 0

03 Şubat 2017, 17:48 - Anasayfa // Kulu Günlük Olaylar Haberi yazdır

Kulu'da çiftçilere tarım eğitimi verildi

Kulu'da çiftçilere tarım eğitimi verildi

Kulu'da çiftlere yönelik "Tarım Kuraklık Verim Sigortası" konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 Kulu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, çiftçilere yönelik "Tarım Kuraklık Verim Sigortası" konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Kulu Halk Kütüphanesi'nde gerçekleşen toplantıya, TARSİM Konya Bölge Müdürü Mehmet Halis Yamak, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Uysal, İlçe Ziraat Odası Başkanı İsmet Erdoğan ve çok sayıda çiftçi katıldı. Program da konuşan TARSİM Konya Bölge Müdürü Mehmet Halis Yamak, 2017 yılında yeni uygulamaların hayata geçirmeyi amaçladıklarını söyledi. Yamak, değişen iklim şartları, frekansı ve şiddeti artan doğal afetler ve riskler nedeniyle tarımsal faaliyetlerin son yıllarda önemli ölçüde etkilenmekte olduğunu belirterek, "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Başbakanlık hazine müsteşarlığı olmak üzere ilgili tüm tarafların kıymetli destekleri ile hayata geçirilen yeni uygulama ile üreticilerin buğday ürününü, kuraklık, don, sıcak rüzgar, sıcak hava dalgası, aşırı nem, aşırı yağış risklerinin yol açtığı verim kaybına karşı güvence altına alabiliyor. Kuraklık sigortasında buğdayda tane tohumluk ve sap unsurunda teminat kapsamında olduğunu, poliçe priminin yüzde 60'ı devlet tarafından karşılanıyor. Üreticilerin çiftçi kayıt sistemine kayıt olduktan ya da kayıtlarını güncellemelerinin ardından yetkili sigorta şirketlerinin acenteleri aracılığıyla kolaylıkla başvuruda bulunabilecek. Tarım sigortasının bir an önce yaptırılması çağrısında bulunulduğu, bu uygulamaların ülkemiz için hayırlı olur inşallah” dedi
Kulu Haber tarafından yazılan bu haber, 1292 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kulu Günlük Olaylar Haberleri

Tümü

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]