• 0

10 Aralık 2017, 19:05 - Anasayfa // Kulu Günlük Olaylar Haberi yazdır

KULU'DA KONFERANS

KULU'DA KONFERANS

Milliyetçi Hareket Partisi Kulu Başkanlığınca hazırlanan konferansta, MHP MYK Üyesi Bulduk Özdemir konuşmacı olarak katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Bulduk Özdemir katılımcılara “Tarihten Bugüne Türk Milliyetçiliği-Batı Milliyetçiliği ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin son yıllarda izlediği politikalara olan etkisi” konularında bilgi verdi. Konferans’ta MHP İlçe Başkanı Murat Toklucu ve yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları, Kulu Ülkü Ocağı, MHP Cihanbeyli İlçe Başkanı Taner Arıkan, Eski İlçe Başkanları,Belediye Meclisi’nin eski ve yeni üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Özdemir konferansta; “Kulu MHP için çok önemli bir resimdir. Türk Milliyetçiliği’nin ayrılıkçı, ırkçı, faşist olduğunu iddia edenler bugün bu kavramın yanlış olduğunu göreceklerdir. İlk çağlardan itibaren bir ulusun olması için ‘egemenlik ulusundur’ kavramı ortaya konmuştur. Türk milleti ise merkeze milleti yerleştirmiştir. Millet, tarihten gelen ortak değerleri ve kültürleri olan geniş bir kavramdır. Batıda başlayan milliyetçilik anlayışında ruh yoktur. Milliyetçilik onlarda modern yaşam anlayışı ile başlamıştır. 3. Selim ve 2. Mahmut döneminde bir Osmanlıcılık başlamıştır. Bunun ile icraatı da yeniçeri ocağının kapatılmasıdır. Temel unsuru din birliği olan Osmanlılar çok milletli bir yönetim anlayışına sahipti. Hızlanan toprak kayıpları ile Abdulhamit döneminde ümmetçilik anlayışı ortaya çıkmıştı. Türk Milliyetçiliği soya ve kana bağlı değildir. Mustafa Kemal Atatürk, Çanakkale’de savaşanlara Türk Milleti demiştir. Bu da Türk Milleti’nin bir ırkı benimsemediğinin göstergesidir. Türk Milliyetçiliği ferdi değil, bütüncül bir harekettir. Türk Milleti ilk sözü Çanakkale’de, son sözü de Lozan’da söylemiştir. 7 Aralık 1916’da elimizden çıkan Kudüs, manidar bir şekilde 7 Aralık 2017 tarihinde ABD tarafından İsrail’in başkenti olarak kabul edilmiştir. Bunun bir tesadüf olmadığı açıktır. Türk milleti ve devleti ne zaman sıkıntıya girmişse, aynı kasko gibi Türk Milliyetçiliği ortaya çıkmıştır. Bunu en son göstergesi 15 Temmuz kalkışmasında görülmektedir. Yine kalkışmaya karşı ilk şehitler Türk Milliyetçileri’nden çıkmıştır. Partimiz ve Liderimiz Devlet Bahçeli ortak değer olarak birleşmeyi hedeflemektedir. Başbuğumuz Alparslan Türkeş gibi Liderimiz Devlet Bahçeli’de, devletin bekası söz konusu olduğunda herşey durur demektedir” dedi.  
Kulu Haber tarafından yazılan bu haber, 1068 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kulu Günlük Olaylar Haberleri

Tümü

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]