• 0

08 Mart 2018, 19:50 - Anasayfa // Kulu Günlük Olaylar Haberi yazdır

ÇİFTÇİLER KULU BELEDİYESİNDE

ÇİFTÇİLER KULU BELEDİYESİNDE

Ziraat Odası Başkanı İsmet Erdoğan ve yönetim kurulu kulu belediyesinde Bşk vekili Asker Şahin'le görüştü

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 2013 Yılından önce Çiftçilere tahsis edilen ilk eleme tesisimizi buraya mezbaha ne yapacağım talebiyle terk etmemizi istedi. Odamıza başka bir yer tahsis ederseniz terk edeceğimizi söyledik Binanız müştemilatı ile çevre düzenlemesi yapılmış ve ağaçlandırılmış bir şekilde karşılık beklemeden terk ettik. 2013 Yılında küçük sanayi sitesinde odamıza 3.200 m2 lik bir arsayı 29 yıllığına odamıza tahsis etti. Belediyenin vermiş olduğu yapı ruhsatı ile Devletten hiçbir destek almadan kendi imkânlarımızla elektronik, modern bir eleme tesisi,60 tonluk kantar ve çevre duvarı ile 1.000.000,00 TL lik yatırımla 5 yıldır çiftçilerimize hizmet vermekteyiz. Alanımızı ağaçlandırarak ( meyve ürünü almaya başladık) . Kamu niteliğindeki odamızın bu hizmetinden 10 bin çiftçimiz yararlanmaktadır. Odamıza tahsis etmiş olduğu arsayı Kulu belediyesi tek taraflı olarak tahsisini kaldırıp arsanın satış kararını alarak 192.000,00TL fiyatla 12.03.2018 tarihinde saat 16,45 de müemmen bedelle ihaleye çıkarmıştır. Bu tarihe kadar çiftçilerimizin ortak tesisi olan eleme tesisinin ticari amaç için heder edilelerek şahsa verilmemesi ve bu hatanın giderilmesi için yasal haklarımızın yanında çözüm üretmek üzere başkan Vekili asker ŞAHİN e taleplerimizi ilettik Yapılan görüşmelerde bu modern tesisin çiftçilerimize hizmet vermeye devam etmesi için yardımcı olacağını ifade etti Kulu Ziraat Odası Resmi Face Sayfasından  
Kulu Haber tarafından yazılan bu haber, 2071 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kulu Günlük Olaylar Haberleri

Tümü

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]