• 0

20 Mart 2018, 20:02 - Anasayfa // Kulu Günlük Olaylar Haberi yazdır

İLÇEMİZDE ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE DENETİM

İLÇEMİZDE ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE DENETİM

İlçemizde taşımalı eğitim yapan öğrencilerin, okullarına güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla, servis araçları denetlendi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 Denetimlere Kulu İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Funda Durmuş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Serdar Sarıçoban, İlçe Jandarma Trafik Ekipleri ve Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri katıldı. Yetkililer tarafından ilçe'ye bağlı Değirmenözü Mahallesi yolunda ortaklaşa gerçekleştirilen denetimlerde yönetmelik gereği öğrenci servislerinde bulunması gereken ve yapılması gereken kemer kontrolü, koltuk sayıları, bindirilen öğrenci sayısı, okul taşıtı levhası, çalışma karnesi, ehliyet ruhsat kontrolü, dur işaret levhası ve yangın tüpleri kontrol edildi. “Okul Servis Araçları Yönetmeliği" kapsamında yapılan denetimlerde taşıtların yönetmelik esaslarına uygunluğu ve öğrencilerin güvenliği için gerekli şartları taşıyıp taşımadıkları kontrol edilerek dikkat edilmesi gereken kurallar hatırlatıldı. Yapılan denetimlerde 27 servis aracı kontrol edilirken, 5 araca eksikliklerden dolayı toplamda 1430 TL para cezası verildi. Yetkililer, öğrenci servis araç kontrollerinin belirli aralıklarla yapılacağını kaydetti. Kulu Belediye Başkan Vekili Mehmet Altun, servis araçlarının kontrol noktasına geldi. Burada Kon Tv Haber Muhabirine konuşan Başkan Vekili Altun, Kulu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, İlçe Jandarma Trafik Ekiplerine ve Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekiplerine zaman zaman gerçekleştirdikleri servis denetimleri ve öğrencilere daha güvenli ortam sağladıkları için teşekkür etti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü MEBBASIN
Kulu Haber tarafından yazılan bu haber, 616 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kulu Günlük Olaylar Haberleri

Tümü

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]