26 Ocak 2012 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Sarkozy fazla geçmişe gitme!

Sarkozy fazla geçmişe gitme!

Aynur İNAN

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 2764 kez okunmuştur

Bir avuç Ermeni’nin oyunu almak için Fransa´da yaşayan tüm insanların özgürlük haklarını kısıtlamak, demokrasiye aykırı davranmak ne büyük rezalet!

Sarkozy fazla geçmişe gitmeye gerek yok; Ruanda´daki soykırım sizin eseriniz değil mi?! Tarihiniz de hiç bir beyaz sayfa var mı acaba? Siz, Avrupa, Amerika ve İsrail dünyayı sömüre sömüre bu hale getirmediniz mi?! Karşılığında ne verdiniz - savaş, açlık, sefalet, hastalıklar, sıfır altyapı, pis sular, cehalet ve kargaşa! Amacınıza ulaştınız o kesin; siz refah içinde yasarken, onun acısını milyonlarca insan ödüyor! Siz o insanlar için kilinizi bile kıpırdatmıyorsunuz, bulunduğunuz yardımlar ise hep göstermelik. Demokrasi diyorsunuz, insan hakları, özgürlük, barış vs; ama olan sizin halkınızdan olmayan bir kişiye olunca bunların hiç biri geçerli olmuyor ve bir de utanmadan medeniyetten bahsediyorsunuz, hangi medeniyet?!

Hiç tarafsız davrandığınız oluyor mu acaba, sanmıyorum! Zamanında sömürdüğünüz ülkelerin tüm zenginliklerini alıp kendi pisliğinizi bırakmışsınız. İnsanından tutun, hayvanlarını, doğasını kısaca o insanların hayatlarını mahvetmişsiniz. Sizin tarihinizdeki soykırımları saymaya, anlatmaya sayfalar yetmez! Ama anlatsak kime anlatacağız, hepiniz ne mal olduğunuzu kendiniz biliyorsunuz ve hepiniz aynisiniz, sizi kime şikayet etmeli?! İnsan hakları mahkemesine mi, savaş suçluları mahkemesine mi, hepsi sizin elinizde ve kesinlikle adaletsizler. Sırpların Boşnak kardeşlerimize yaptıklarını soykırım diye kabul bile etmiyorsunuz, daha ne demeli?

Müslümanlara ne yaparsanız yapın hep siz haklisiniz! Amerika kafasına göre bir Müslüman ülkeyi bombalasın, mahvetsin, no probleme! Olan nasıl olsa Müslümanlara oluyor değil mi?! Tüm dünya kilini bile kıpırdatmıyor, sadece seyrediyor. Bu nasıl adaletsiz ve haksiz bir dünya?! Müslüman ülkelerde adam gibi liderler tarafından yönetilmiyor ki kalkınsınlar, onlar da kendi halklarını sömürüyor, mal ve güce tapıyorlar! Suudi Arabistan´da Amerika ve Bati düşman diye tanıtılıyor ama Amerika´dan en çok silah satın alan, silaha en çok para yatıran ülke Suudi Arabistan, bu nasıl oluyor?!

Kısaca çoğu Müslüman ülkelerinin liderlerinde de iş yok, hepsi ya Amerika´nın yada Bati´nın kuklaları. İste dünyada ki haksiz denge böyle – güçlü olan kazanıyor. Ondan dolayı biz Türkler ve Müslümanlarda bir an evvel güçlenmeli, kendimizi ezdirmemeliyiz. Bu haksızlığa artik bir son vermeliyiz.

Sarkozy devam etsin kendi saçma sapan oyunlarına, Ermenilerin oylarını alacak da başı göğe mi erecek! İleride Türkiye Ortadoğu´nun en güçlü ülkesi olduğunda hepsi bize diz çöküp yalvaracak, o zaman da onlar biz takmayacağız! ” Birliğimizin normlarına uymuyorsunuz maalesef, sizi birliğimize alamayız, bir 50 sene daha yalvarın ondan sonra düşünebiliriz!” Birden gözümde canlandı ve hoşuma gitmedi de değil!

 


 KuluHaber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları KuluHaber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]