08 Nisan 2011 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

KENDİMİZİ SINAYALIM

KENDİMİZİ SINAYALIM

Songül ADAR

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 5259 kez okunmuştur

                

SEVGİNİZİ NASIL GÖSTERİRSİNİZ?…

Sevginin açamayacağı kapı yoktur. Sevgi, eğitimin sihirli anahtarıdır. Allah, en vahşi hayvanlarda bile, bebek ana rahmine düştüğü andan itibaren hormonlar eliyle anneye sevgi ve şefkat depolar. Bebeğini sevmeyen bir anne düşünülemez. Ancak bazı anneler eğitim eksikliği, ailevî problemler , kendisinin yetişme şekli , geçim sıkıntısı  vb…durumlar yüzünden bebeklerine sevgilerini ifade edemezler. Bir bebek babasını daha doğmadan hissetmekte , dünyaya geldikten sonra ise gördüğü sevgi ve ilgi ile aralarındaki bağ kuvvetlenmetedir. Bir çocuk sevildiğinden ve kendisine değer verildiğinden emin değil ise, emin oluncaya kadar koyduğunuz kuralları çiğnemeye  , sizinle çatışmaya, kendisine ilgi çekme çabalarına girecektir. Sevgi gösterme şekli insanın özelliklerine göre değişmektedir. Ama bir gerçek vardır sevginizi karşınızdaki insan ve yavrularınıza bir şekilde hissettirmektir. İnsan yavrusunun , çocuklarımızın  en çok hissettiği sevgi başının okşanması ,yanağına aldığı bir buse , sıcak bir tebessüm, hafif bir gıdıklama vb…hareketlerdir. Kişi geçmişine bir baktığında sevgi olarak hatırında kalan olay en çok ruhunun doyurulması ile ilgili anılar oluşturmaktadır. Çocuklarımızın da hatıralarını süsleyecek ve sevgiyle anacakları günleri yaşatalım ki ne kadar zor günler geçirsek de onlara bir küçük sevgiyi her gün vermeye çalışalım. Ne kadar yorgun olursak olalım çocuklarımızla oynayacağımız küçücük oyunlar bilin ki onlarının unutmayacakları birer sevgi sembolleridir…

Songül ADAR  (Çocuk Gelişimci)

   


 KuluHaber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları KuluHaber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]