Kılıçdaroğlu: Halkın Desteğiyle Başaracağız

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere ittifakın diğer liderleriyle birlikte basın toplantısı düzenledi

Kılıçdaroğlu: Halkın Desteğiyle Başaracağız
Yayınlama: 15.05.2023
178
A+
A-

Kılıçdaroğlu, oylarını kullanan tüm vatandaşlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Erdoğan, bütün iftira ve hakaretlerine rağmen beklediği sonucu alamadı.

Hiç kimse bir oldubittiye heveslenmesin. Seçim balkonda kazanılmaz. Veriler akmaya devam ediyor. Milletimiz ikinci tur diyorsa başımızın üstüne. Bu seçimi ikinci turda mutlaka ama mutlaka kazanacağız, bunu herkes görecek” dedi.

Kılıçdaroğlu, toplumun yüzde 50’den fazlasının değişim istediğini vurgulayarak şöyle devam etti: “Sevgili halkım. Sandığa gidip oy kullanan tüm seçmenlere yürekten teşekkürler.

Özellikle gençlerin ve kadınların yüksek katılımı dolayısıyla son derece mutluyuz. Katılım oranının yüzde 90’a yaklaşması ve sürecin demokratik olgunluk içinde sürdürülmesi, ayrıca memnuniyet vericidir.

Erdoğan, bütün iftira ve hakaretlerine rağmen beklediği sonucu alamamıştır. Hiç kimse bir oldubittiye heveslenmesin. Seçim balkonda kazanılmaz. Veriler şu anda akmaya devam ediyor. Milletimiz ikinci tur diyorsa başımızın üstüne.

Bu seçimi ikinci turda mutlaka ama mutlaka kazanacağız. Herkes bunu görecek. Geçici sonuçlar şunu göstermiştir ki Erdoğan toplumdan beklediği güven oyunu alamamıştır. Toplumdaki değişim talebi yüzde 50’nin üzerindedir.

AK Parti’deki oy kaybını da bu gerçek göstermektedir. Biz önümüzdeki 15 gün boyunca Türkiye için, milletimizle beraber bu ülkeye hakkı, hukuku ve adaleti getirmek için her türlü mücadeleyi yapacağız. Halkımız emin olsun, mutlaka ama mutlaka kazanacağız ve bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz.”

Kaynak: KuluHaber.Net / Faruk Serin