Kulu Belediyesi Adıyaman’daki Destek Çalışmalarında

Kulu Belediyesi ve Konyalı gurbetçilerden, deprem bölgesi Adıyaman’a tam destek! Yemek çadırı kuruldu ve gıda yardımı sürüyor.

Kulu Belediyesi Adıyaman’daki Destek Çalışmalarında
Yayınlama: 12.02.2023
58
A+
A-

Kulu Belediyesi çalışanları ve Konya‘dan pek çok yardımsever kişi ve kurum, deprem bölgesi Adıyaman‘da destek çalışmalarını sürdürüyor.

Kulu Belediyesinden Deprem Bölgesine Destek

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından, 7. günde de 10 ilde devam eden arama kurtarma çalışmaları ve deprem bölgelerindeki vatandaşlara yardım faaliyetleri göz yaşartıyor. Konyalı gurbetçiler de akın akın deprem bölgesine giderek, oradaki destek çalışmalarına can veriyor.

Depremden en çok etkilenen illerden biri olan Adıyaman’da çadırlar, konteynerler, sahra hastaneleri ve tüm acil destek birimleri harıl harıl çalışmakta.

Konya’daki yurtlar, oteller, pansiyonlar ve hayırseverlerin açtığı evler; Konya’ya gelen depremzedeler için yuva oldu. Konya’nın pek çok ilçesinden hayırsever deprem bölgesine yardım tırları gönderirken, ilçe belediyeleri de o bölgelere giderek yardım çalışmalarına katkıda bulunuyor.

Kulu Belediyesi, depremin ilk gününden itibaren gıda, giyecek, ısıtıcı, içme suyu, tıbbi yardım malzemelerini bölgeye sevk ediyor. Kulu halkı tek yürek olmuş durumda, belediye ve kurumlardan pek çok ekip Adıyaman’da depremzedeler için canla başla çalışıyor.

Belediye Başkanı Ünver’den Açıklama

Kulu Belediye Başkanı Murat Ünver, Adıyaman’da belediyenin kurduğu yemek çadırı ve gıda deposunun aralıksız bir şekilde faaliyet gösterdiğini belirtti.

Depremzedeler, yakınları ve çalışan ekipler için üç öğün yemek çıkaran Kulu belediyesi personeli büyük alkış topladı. Dünkü yemekler Hollanda’da yaşayan Konyalı gurbetçiler tarafından karşılandı. Konyalı gurbetçiler Adıyaman’daki yemek çadırlarına gıda ve ihtiyaç malzemeleri gönderdi.

Adıyaman’daki Acil İhtiyaçlar

Temiz içme suyu, gıda başta olmak üzere; çadır konteyner, seyyar tuvalet ve duş şu an için Adıyaman’daki en acil ihtiyaçlardır. Deprem bölgesine yardım göndermek isteyen Konyalılara ve gurbetçilere çağrıda bulunan Ünver, çadır, konteyner ve seyyar wc ihtiyaçlarının öncelik olduğunu belirtti.