Kulu’da Hırsızlık Olayı: Halı, Minder ve Yastık Kılıfı Çalan Şüpheli Yakalandı!”

Konya’nın Kulu ilçesinde meydana gelen hırsızlık olayında jandarma tarafından yapılan başarılı operasyon sonucu zanlı tutuklandı.

Kulu’da Hırsızlık Olayı: Halı, Minder ve Yastık Kılıfı Çalan Şüpheli Yakalandı!”
Yayınlama: 11.05.2023
125
A+
A-

Alınan bilgiye göre, Kulu ilçe merkezine 20 km uzaklıkta bulunan Ömeranlı Mahallesi’nde, S. K.’ye ait müstakil eve hırsızlık amacıyla giren kişi, el dokuma halı, minder kılıfı, yastık kılıflarını çalmıştı.

Jandarma’ya Bildirdi

Hırsızlık mağduru, olayı hemen jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen Ömeranlı Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, hırsızlığın gerçekleştiği ev ve çevresinde incelemelerde bulundu.

Yapılan araştırmalar sonucu, hırsızlık şüphelisinin yakalanması için çalışmalar başlatıldı. Jandarma ekipleri, kısa sürede hırsızlık şüphelisini tespit etti ve yakalamak için harekete geçti.

Hırsızlık şüphelisi D. K. gözaltına alındı ve Jandarma’daki işlemlerin ardından mahkemeye sevk edildi.  Mahkemede D. K. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ekiplere, Teşekkür Etti

Hırsızlık mağduru S. K. ise, Jandarma ekiplerine ve emniyet güçlerine teşekkür ederek, “Hırsızlık olayına karışan şahsın yakalanması bizleri mutlu etti.

Bizim evimizde yaşanan hırsızlık olayı, bizleri çok üzdü. Bu tür olayların olmamasını temenni ediyoruz. Güvenli bir ortamda yaşamak hepimizin hakkıdır.” diye konuştu.