WhatsApp’tan Operatörleri ve Mesaj Uygulamalarını Bitirecek Yeni Özellikler

WhatsApp’tan Operatörleri ve Mesaj Uygulamalarını Bitirecek Yeni Özellikler
Yayınlama: 04.02.2023
34
A+
A-

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni özellikler ile karşımızda. Avatar ve görüntülü konuşma ile ilgili bu işlevleri hemen tanıyalım.

WhatsApp Görüntülü Arama Kısa Yolu Özelliği Nedir?

WhatsApp, artık telefon operatörlerini, rakip mesajlaşma uygulamalarını ve hatta sosyal medya uygulamalarını dahi kıskandıracak yeni özellikler getiriyor. Meta’ya ait anlık mesajlaşma uygulaması dünyada milyonlarca kullanıcının telefonunda bulunuyor.

WhatsApp görüntülü aramalardan hoşlananlar için çok kullanışlı bir özelliği test ediyor. Görüntülü arama kısa yolu oluşturma özelliği; kullanıcıya dilediği kişiye arama kısa yolu oluşturmasına olanak verecek. Böylece bir tıklama ile dilediğiniz kişiyle görüntülü konuşabileceksiniz.

Benden Sil ve Mesaj Sabitleme Özelliği Nedir?

Yeni avatarlar, çevrimiçi durumu gizleme dışında birkaç gündür mesaj ve sohbetler için yeni işlevler gelecek. ‘Mesajı benden sil’, ‘mesajı sabitle’, ‘avatar kullan’ gibi ekstra işlevler yakında telefonlarımıza ulaşacak. “Benden sil” seçeneğine tıklayarak sildiğiniz mesajlar, belli bir süre sonra pişmanlık duyarsanız sizin için geri alınabilecek. Mesajın üst kısma sabitlenmesi (Twitter’da olduğu gibi) da yakında mümkün kılınacak.

Avatar Nasıl Oluşturulur ve Kullanılır?

Avatar oluşturma menüsüne girerek kendinizle özdeşleştirdiğiniz avatarınızı oluşturabilirsiniz. Bu avatarı profil resmi yapabilir ve sohbet esnasında kullanabilirsiniz. Üstelik çok farklı modlarda avatar ile mesaj ve emoji atmak mümkün. WhatsApp uygulamasındaki üç noktaya dokunun ve Avatar menüsüne gidin. Yüz, saç, giysiler vb detayları kullanarak kendi avatarınızı oluşturun.